Hľadáte tipy na darček pre manžela? V tom prípade by ste si mali prečítať tento článok. Nájsť perfektný darček pre pravdepodobne jedného z najdôležitejších ľudí vo vašom živote môže byť stresujúce. Pripravila som si preto pre vás preto 10 tipov, na ktoré by ste mali myslieť pri kúpe darčeka pre vášho manžela.

cernicovy-dzem-s-karpatskym-brandy-gentlejam-darcek-pre-muza

1. Nekupujte mu to, čo chcete vy aby dostal

Možno sa vám bude páčiť ako darček oblečenie. Ale oblečenie pre mnohých mužov spadá do kategórie „potrebujem“ a nie do kategórie „chcem“. Ak kupujete darček na narodeniny alebo sviatky, radšej mu kupujte to, čo chce on a nie to, čo chcete aby dostal. A už vôbec mu nekupujte veci do práce v prípade ak nie je spokojný so svojim zamestnaním. Myslím, že posledná vec, ktorú v tento špeciálny deň potrebuje, je pripomenúť si ju.

2.Ak miluje jedlo a kvalitný alkohol

Čo má rád? Kvalitné víno alebo niečo tvrdšie? Kúpte mu teda fľašu toho, čo má rád. Ak rád varí a miluje dobré jedlo, kúpte mu darčekové balenie plné skvelých dobrôt alebo ho prekvapte unikátnymi slovenskými džemami a omáčkami s prémiovým alkoholom. Ak si trúfate, pripravte mu takú večeru, že padne na zadok 😀 Inšpirujte sa receptami od foodblogerov alebo šéfkuchárov aby ste mali istotu, že výsledok bude úžasný.

3. Darček pre manžela môže byť niečo na čom musí pracovať

Väčšina mužov má rado manuálnu prácu a pocit úspechu, ktorý spočíva v tom, že úspešne dokončia niečo, na čom dlhšie pracujú. Nič nepokazíte, keď svojmu manželovi venujete niečo, na čom môže pracovať alebo čo môže dať dokopy a možno na tom budete dokonca pracovať spolu, čo vám dá príležitosť stráviť spolu krásny čas. Môžete vytvoriť niečo ako bylinkovú záhradku, alebo niečo iné pekné do domácnosti.

4. Zostaňte hravá

Ak ste manželmi už dlhšiu dobu, dáte mi za pravdu, že prvotné pobláznenie už odišlo do zabudnutia. Môžete to však ľahko vrátiť späť. Ak ste hravý tip, pripravte mu svojrázny darček, ktorý mu pripomenie deň, keď ste sa prvýkrát videli alebo keď ste spolu chodili.

5. Ukážte mu, že vám záleží na jeho záľubách

Komentoval váš manžel niekedy, že si myslí, že vás nezaujímajú jeho záujmy? Aj keď možno nezdieľate rovnakú lásku, stále môžete dať najavo, že vám na ňom záleží, a to tak, že mu dáte niečo, čo súvisí s jeho koníčkom. Miluje nejaký šport alebo priamo športový klub? Super! Tak mu kúpte lístky na zápas pre neho a jeho najlepšieho kamaráta, alebo členské v klube na celý rok. Tých možností je mnoho. Nielen že ho potešíte ale dáte mu vedieť, že vám neprekáža, ak svojmu koníčku venuje nejaký voľný čas.

ribezlovo-ceresnovy-dzem-gentlejam-hendricks-gin

6. Posuňte darček pre manžela na vyššiu úroveň a personalizujte ho

Peňaženka alebo z manžetové gombíky ako darčeky sa môžu zdať ako neosobný a nudný darček ale ak si nájdete čas na ich gravírovanie alebo pridanie monogramu, posuniete darček na vyššiu úroveň. Som presvedčená o tom, že takýto detail zmení zdanlivo obyčajný darček na skvelý osobný predmet, ktorým sa bude pýšiť.

7. Sentimentálny darček pre manžela môžu byť tiež byť IN

Možno si myslíte, že muži v žiadnom prípade nechcú sentimentálne predmety. To ale nemusí byť nevyhnutne pravda. S trochou rozmýšľania a energie môžete prísť s dokonalým darčekom, ktorý mu pripomenie niečo, čo ho robí šťastným. Video prezentácia, album fotiek alebo čokoľvek iné kde ste vy, vaše deti alebo dokonca jeho rodina nemusí byť zlý nápad, čo myslíte?

8. Zaobstarajte mu vtipný darček

Nikdy sa nestane, že by vtipný darček pre muža nebol zlou voľbou. V mnohých mužoch aj v dospelosti driemu malé deti, tak prečo to v nich sem-tam neprebudiť? Viem, s najväčšou pravdepodobnosťou tú vtipnú vec neskôr založí do zásuvky ale ak darček bude naozaj super, aspoň sa nad ním zasmeje vždy, keď ho zbadá.

9. Pozorne ho počúvajte

Je niečo, čo váš manžel vždy hovorí, keď sa vráti z práce? Možno vás nasmeruje na skutočný darček alebo inšpiruje vás zamyslieť sa nad vecami, ktoré považuje za dôležité. Ak niečo často opakuje, je to bezpečný spôsob, ako mu nájsť niečo, o čom viete, že ho maximálne potešíte.

10.Nedávajte mu najavo, že musí niečo robiť lepšie

Posledná vec, ktorú chcete urobiť, keď chcete obdarovať manžela, je dať mu najavo, že v niečom nerobí dobrú prácu, alebo že by mal na sebe niečo zmeniť. Preto sa držte ďalej od akýchkoľvek druhov darčekov na vylepšenie, ktoré by mu mohli naznačiť, že chcete, aby zmenil nejakú svoju časť na svojej postave alebo charaktere. Nechápete? Tak si dajme príklad… Ak pribral, nekupujte mu činky alebo bežecké topánky. Ak chcete aby vám po rokoch opravil skrinku v kúpeľni, nekupujte mu sadu skrutkovačov či kladivo. Myslím, že týmto by ste doslova zaklincovali celý výnimočný deň.

Tak čo, našli ste v tomto článku nejakú inšpiráciu? Ak áno, článok splnil účel. Ak čoskoro budete mať sviatok vy, pošlite mu článok ako vybrať najlepší darček pre manželku. Lebo neviem ako vy ale ja som názoru, že keď je šťastná žena, šťastná je celá domácnosť : ).

Iveta Hrabovská

Autorka unikátneho slovenského projektu Gentlejam- džemy a omáčky s prémiovým alkoholom a autorka článkov na webe Gentlejam, ktoré sú plné rád a inšpirácií.