Darček je fyzickým prejavom lásky alebo obdivu k niekomu inému. Akt hľadania ideálneho darčeka môže však byť stresujúci. Ako sa tomu vyhnúť a vybrať ten NAJ darček? Prečítajte si zopár mojich tipov:

Dôležitosť príležitosti

Dary sú vítané kedykoľvek ale dôležitosť udalosti by mala mať nejaký vplyv na hodnotu a veľkosť darčeka, ktorý venujete.

Romantika vs. praktickosť

Je rozdiel či kupujete romantický darček alebo praktický darček pre muža. Symbol romantického darčeka je skvelý ak ide o niekoho s kým máte vzťah ale pre ostatných by bolo vhodné niečo praktickejšie. Romantické darčeky sa vždy hodia na Valentína alebo na narodeniny. Inokedy sa bude pravdepodobne viac hodiť praktický darček.

Čo ho zaujíma

Musíte zistiť aké má chlap záujmy. Venuje sa športu, autám, technike alebo má rád dobré jedlo? Nech je jeho záujem akýkoľvek, kúpte mu darček o ktorom viete, že ho ocení. Bude potrebný malý prieskum aby ste získali presne ten správny darček, ale z dlhodobého hľadiska to bude stáť za to.

Dajte pozor, čo rozpráva

Ak dobre poznáte človeka, ktorého máte v úmysle obdarovať, nájsť darček nebude problém. Pravdepodobne bude hovoriť o veciach, ktoré ho zaujímajú a o praktických veciach, ktoré potrebuje vo svojom živote. Môžu to byť nástroje na prácu okolo domu alebo niečo, čo súvisí s jeho športovou činnosťou alebo koníčkom. Stačí počúvať a rozprávať sa. Budete prekvapení, koľko nápadov pramení z najnevinnejších konverzácií.

Ak ho nepoznáte, spýtajte sa priateľov

Ak chlapa dobre nepoznáte (možno preto, že ste práve nadviazali vzťah), skúste sa porozprávať s jeho priateľmi o tom, čo ho zaujíma. Krátky rozhovor by mal stačiť poskytnúť vám prehľad o tom, čo ho skutočne zaujíma a poskytne vám inšpiráciu aký darček by mal byť ten pravý. Ak chcete aby bol darček prekvapením, uistite sa, že jeho priatelia mu nič nevyzradia.

Spontánnosť

Ak obdarovaní dostane darček bez toho, že by ho čakal, vždy mu to vyčarí úsmev na tvári. Vďaka prvku prekvapenia je akýkoľvek darček niečím výnimočný. Aj keď je to len maličkosť, skutočnosť, že to príde bez upozornenia, ukazuje veľa o tom ako sa o druhého zaujímate.

Kvalita je dôležitá

Bez ohľadu na to, či ide o lacnejší alebo drahší darček, cena je v porovnaní s kvalitou irelevantná. To znamená, že môžete kúpiť predražené veci, ktoré nie sú kvalitné alebo naopak, staviť na kvalitu a kúpiť lacnejší dar. Vždy sa snažte kúpiť ten najkvalitnejší darček aký môžete v rámci svojho rozpočtu.

Myslite inak

Darček nemusí byť niečo hmatateľné, niečo čo sa dáva v krabici. Môže to byť aj zážitok. Napríklad zoskok padákom, jazda v závodnom aute alebo gastronomický zážitok v podobe darčekového koša plného dobrého jedla alebo večere v uznávanej reštaurácií. Je to myšlienka, ktorá sa počíta. Čím viac času strávite premýšľaním o dare a tom, či je dokonalý pre vášho muža, tým lepšie.

Vlastnými rukami

Ručne robený darček pre muža hovorí veľa o vašom vzťahu. Nie každý vie kresliť, alebo písať básne, ale väčšina ľudí vie uvariť dobré jedlo. Už len to že niečo urobíte vlastnými rukami ukazuje, že je to srdečné a zmysluplné pre vás oboch. Inšpirujte sa receptami z rôznych webov a pripravte svojmu mužovi niečo výnimočné, čo nečaká.

Iveta Hrabovská

Autorka unikátneho slovenského projektu Gentlejam- džemy a omáčky s prémiovým alkoholom a autorka článkov na webe Gentlejam, ktoré sú plné rád a inšpirácií.