Gentlejam dospel. Zmenil sa od základov a jediné čo mu zostalo, je jeho názov. Čo sa stalo, ako a prečo?

Nazvime to nakopnutie, ktoré som dostala, keď som sa na jednej akcii stretla s mojim kamarátom, písmovým a grafickým dizajnérom Rudolfom Letkom, ktorý pôsobí ako partner v špičkovom naming & branding štúdiu GoBigname®.

Rudo chytil náš „starý“ Gentlejam do rúk a povedal niečo v štýle „Hmmm, z tohto by mohol byť tak dobrý produkt, keby ste chceli“. A tak sme si dali kávičku a Rudo nám porozprával, čo všetko by pomenil. Dlho mi jeho slová vŕtali v hlave, až sme si nakoniec podali ruky a šli do spolupráce.

Mesiace práce sa podpísali na vytvorení absolútne novej identity Gentlejam, do ktorej som sa absolútne zamilovala. Čo všetko sa teda zmenilo?

Názov, Logo a Claim

sme Zmenili ako Prvé

Z názvu Gentle Jam sme vytvorili Gentlejam, aby sa sme sa lepšie čítali, písali a názov bol kompaktnejší. Originálne písmo pre nové logo Gentlejam bolo vytvorené na mieru len pre nás a na ostatné komunikačné texty sa použil font, vytvorený rukou Ondreja Jóba, oceňovaného písmového dizajnéra. Spolu s logom sa súbežne bude ťahať aj claim „Taste the experience“ (v preklade Ochutnaj zážitok). Lebo Gentlejam je o škále chutí, ktorú by mal ochutnať každý.

Vizuál Samotných Produktov

a Celkom Nová Identita

Päť rokov bola naša značka plná ornamentov, vzorov a farieb. Nový Gentlejam je o čistých líniách a jednoduchosti. Cieľ bol absolútne sa odlíšiť a povýšiť niečo tak obyčajné ako je džem a omáčku na jedinečnú delikatesu. Chceli sme dosiahnuť, aby sa o Gentlejam začalo rozprávať ako o značke, ktorá udáva trendy. A to nielen po chuťovej, ale aj vizuálnej stránke. Z bielej farby sme preklusali do čiernej a úprimne... máme pocit, že až pri tomto ťahu chytil nový Gentlejam ten správny šmrnc.

Hlavný dôvod redizajnu bol aj ten, že aktuálne fľaštičky, do ktorých sme plnili naše dobroty, využívalo mnoho iných výrobcov. Chceli sme, aby Gentlejam bol vizuálne jedinečný, preto sme si dali doviezť fľaše až z Talianska. Sú hranaté, prepracované a hrubostenné, čo zvyšuje samotnú exkluzivitu produktu.

Výrazný Pattern

ako Nosný Prvok Redizajnu

Chceli sme, aby Gentlejam mal jeden nosný prvok, ktorý bude na všetkých produktoch, baleniach a propagačných materiáloch. Niečo, vďaka čomu ho všetci spoznajú. GoBigname® preto prišiel s nápadom vytvoriť akýsi pattern (vzor), ktorý pozostáva z niekoľkých elementov. Elementy znázorňujú okrem iných aj čas a proces výroby, prienik chutí, korenie, či druhy plodov ovocia, ktoré používame do receptúr (malvice, kôstkovice a bobule). Každý jeden element hovorí svoj vlastný príbeh, ktorý vám budeme postupne predstavovať. Ako sa hovorí... stay tuned :D

Darčekové Balenia

aby bol Zážitok Dokonalý

Ako malá šperkovnica. Asi tak vyzerá darčeková krabička na jeden a dva produkty. Prevedenie je čierne so zlatou razbou, pričom sme vylepšili vysúvanie a umiestnenie produktu v krabičke. Dali sme zbohom prírodnému lyku, ktoré síce plnilo ochrannú funkciu proti rozbitiu produktov, ale veľakrát nechcene zašpinilo produkt. Nahradili sme ho teda výrezom presne na mieru fľaštičky a urobili sme dobre. Vizuál balení je v celkovej identite, pričom nechýba náš obľúbený pattern. Tvorcom celého package dizajnu (teda samotných produktov a darčekových balení) je talentovaný dizajnér Jakub Oleš z GoBigname®, ktorý novému Gentlejam venoval neuveriteľnú snahu.

Nový Web

a Nové Technológie

Keď už všetko, tak všetko... povedali sme si pri pohľade na náš aktuálny web, ktorý nespĺňal požiadavky novej doby. Rozhodli sme sa preto dať mu nový šat. Pre zákazníkov máme pripravených mnoho nových receptov, rád, tipov a inšpirácií. Stačí pravidelne sledovať našu novú webovú stránku, sociálne siete alebo sa prihlásiť na odber noviniek.

Okrem bežného nákupného procesu sme pripravili veľa skvelých funkcií, ktoré ocenia hlavne naši obchodní partneri. Nájdu tam vlastný prístup do administrátorského rozhrania, veľkoobchodné ceny, fotobanku, podklady pre tvorbu reklamy, ale aj obchodnú Gentlejam kalkulačku či užitočné informácie. Nevynechali sme ani informačný partnerský blog a zoznam výhod, ktoré partnerom ponúkame.

Začala sa nová éra Gentlejam. Čakajú nás úžasné projekty a spolupráce, máme nachystané limitované edície, pravidelné súťaže, rubriky atď. Veľmi sa na toto obdobie tešíme a veríme, že si nový Gentlejam obľúbite minimálne tak ako my.