Minulý rok sme získali zlatú hviezdu na najprestížnejšej gastro súťaži sveta Great Taste a tento rok sme dosiahli ešte viac: ZLATÚ MEDAILU na svetovej súťaži džemov v Azerbajdžane.

Začiatkom leta nás oslovil Miloš Lachkovič, President Aregala Slovakia, World Master Chef Society, ktorého pozvali na 5. ročník ,,Jam Festival`` v meste Gabala v Azerbajdžane. Ide o medzinárodnú súťaž, ktorej sa tento rok zúčastnilo 22 krajín sveta (medzi nimi aj Srbsko, Chorvátsko, Cyprus, Čína, Turecko, Litva, Mexiko, Saudská Arábia, Irán, Maurícius,...) a 46 regiónov Azerbajdžanu.

Šéfkuchár Miloš Lachkovič bol na akciu pozvaný aby reprezentoval Slovensko. Oslovil nás, či máme záujem zapojiť do súťaže naše alkoholické džemy a my sme jednoznačne povedali áno. A tak poputovalo päť našich džemov na dlhú cestu (za úspechom).

Hodnotiacej komisii predsedal Prezident svetovej asociácie kuchárov ``World Chefs`` Tomas A. Gugler a porota hodnotila kvalitu, chuť a celkovú prezentácia štátu. ``Komisia skúšala všetky džemy, najviac ich ale zaujal GentleJam. Džemy boli iné a neobvyklé. Slovensko získalo ZLATO, na čo sme veľmi hrdí,`` prezradil Miloš Lachkovič.

A my sme hrdí ešte viac. Lebo vďaka dobrotám, ktoré som vytvorila, sa Slovensko zviditeľnilo vo svete gastronómie ešte viac. Och áno, som na GentleJam neuveriteľne hrdá!