0
0,00 

Žiadne produkty v košíku.

Darček pre manželku – 10 tipov ako vybrať ten najlepší

Koľkokrát vám vaša manželka pripravila perfektnú oslavu narodenín či menín alebo vás prekvapila na deň otcov? Asi mi dáte za pravdu, že perfektný darček pre manželku je čerešničkou na torte celej oslavy. Kvety či sladkosti sú fajn ale prečo by ste svojej milovanej žene nemohli tentokrát dopriať niečo jedinečné, čo ju skutočne nadchne, prekvapí a vôbec to nebude čakať?

Chápem, niektorí chlapi sú majstri v prekvapeniach a nerobí im problém vymyslieť niečo originálne. Pre niektorých je ale kupovanie darčekov doslova nočná mora. Keďže nechceme, aby ste pri výbere darčeka pre svoju ženu zažívali stres, pripravili sme pre vás 10 tipov ako jej vybrať to najlepšie.

gentlejam-zena-ranajky-v-posteli

1. Darček pre manželku by malo byť to, čo chce, nie čo potrebuje

Existuje veľa vecí, ktoré vaša žena potrebuje ale narodeniny vašej manželky alebo vaše výročie nie sú na to vhodné príležitosti. Darček pre manželku nie je niečo, čo vaša manželka potrebuje, ale jednoducho niečo, čo si užije a ocení. Nové kuchynské náradie nechajte teda na nejakú inú príležitosť.

Ako ale zistíte čo vaša manželka chce? Jednoducho. Väčšina žien tajne naznačujú čo by ich potešilo predtým ako sa blížia ich narodeniny, meniny alebo iný sviatok. Preto dobe počúvajte, uľahčí vám to nakupovanie darčekov a určite vyberiete niečo čo ju poteší.

Moja rada: Nepýtajte sa jej priamo, čo chce. Nemyslím tým, že by ste sa nemali o ňu zaujímať (pýtať sa jej čo by chcela je v konečnom dôsledku v poriadku) ale tento článok je o tipoch ako ju prekvapiť, takže ak chcete trafiť do čierneho, prekvapte ju niečím, o čom vám nepovedala, že by chcela.

2. Buďte romantický

Môže to znieť ako klišé ale kúpte jej niečo romantické. Bez ohľadu na to, či ste spolu jeden rok alebo päťdesiat, romantický darček bude vždy veľmi cenený. A čo myslím pojmom romantický darček? Prosecco, jahody, kvety (nemusia byť klasické rezané ale napríklad aj trvácne kvety v nádhernom boxe), prípadne večera pre dvoch na terase vášho domu, v reštaurácii alebo kľudne aj vo vašej jedálni… ale zapáľte aspoň jednu sviečku, to sa počíta :).

3. Nadchnite sa

Keď vyberáte darček pre manželku neberte to ako niečo stresujúce. To vám zničí radosť zo samotného obdarovania. Samozrejme hľadanie jedinečného darčeka pre svoju ženu môže byť náročné, ale mali by ste to brať ako príležitosť nájsť niečo unikátne pre vašu ženu a nadchnúť sa pre radosť, ktorú jej ním spôsobíte. Predstavte si aký výraz tváre bude mať keď dostane váš darček, ako po vás skočí a objíme vás… možno aj takéto predstavy naštartujú vašu radosť.

4. Pamätajte na dôležité udalosti

Pamätajte na dôležité dátumy, teda nielen narodeniny a meniny ale aj Medzinárodný deň žien, deň Matiek, výročie svadby, či sviatok svätého Valentína. Možno tento deň nepovažujete za dôležitý ale ona s najväčšou pravdepodobnosťou áno. A možno vaša manželka deklaruje, že Valentína nemá rada ale možno si v kútiku duše praje aby dostala aspoň malý kvietok.

Povedzme si otvorenie, ak prídete domov s prázdnymi rukami, máte postarané o to, že pekný večer zničíte, nastane tichá domácnosť, prípadne budete musieť spať na gauči. A pritom stačí tak málo… Nemusíte utrácať veľa peňazí ale nájdite niečo, čím jej ukážete, že vám na nej záleží a mysleli ste na ňu.

5. Ak máte pochybnosti, opýtajte sa

Nie vašej manželky (pozri prvú radu v tomto článku) ale jej priateľov. Ak si nie ste istý, či sa jej niečo bude páčiť, spýtajte sa jej najlepšej kamarátky, sestry, či kolegyne. Jej rodina tiež ocení, že si na ňu nachádzate čas a môžete si byť istý, že zoženiete darček pre manželku, ktorý bude milovať.

6. Všímajte si, čo sa deje okolo vás

Keď viete, že sa blíži výnimočný deň, ktorý by mal byť v znamení darčeka, začnite si v predstihu všímať vašu ženu. Napríklad: Drží vaša žena momentálne diétu? Dať jej bonboniéru alebo čokoládu nemusí byť správny nápad aj keď ste to mysleli v dobrom. Vyzerá to tak, akoby ste vôbec nemali záujem o to, čo vaša žena robí a vybrali ste prvú vec, ktorá vám cvrnkla do nosa.

Všímajte si, čo ju zaujme napríklad pri prezeraní sociálnych sietí. Ak je milovníčka jedla, možno jej srdce piští po jedinečných džemoch a omáčkach s alkoholom. Ak je nákupná maniačka, určite má vyhliadnutú nejakú kabelku alebo náušnice. Ak je to manažérka, ktorá si potrpí na doplnkoch, možno je to nejaké super pero alebo diár.

Skúste preto svoju manželku trošku viac počúvať. Stačí naozaj málo a budete presne vedieť, čo chce.

7. Nakupujete darček pre manželku, nie pre vás

Nedávajte jej niečo, čo by ste veľmi chceli vy. Namiesto toho jej dajte niečo, čo viete, že bude skutočne milovať. Nová technická vychytávka môže znieť super, ale ak nie je veľmi technický tip, čo myslíte, bude šťastná? Alebo sexi latexové prádlo… no povedzme si úprimne, kde ho vezme? Nebol by lepší nejaký set spodného prádla, ktorý by bol jemne sexi, praktický a zároveň by vyzdvihol jej osobnosť? Stačí sa pozrieť do jej skrine, pozrieť konfekčnú veľkosť a štýl, ktorý je jej blízky a skvelý darček je na svete. Myslím si, že darček, ktorý by sa páčil len vám môže vyznieť veľmi sebecky.

8. Personalizujte

Zamyslite sa nad tým, či by sa na daný darček vedel dať gravírovať alebo potlačiť text, dátum darovania, vaše iniciály a pod. Je to pridaná hodnota, ktorá vašej manželke pripomenie daný deň a zintenzívni spomienku na výnimočný okamih, ktorý s vami prežila.

9. Zdokonaľovacie darčeky nie sú úžasné

Posledná vec, ktorú chcete spraviť je obdarovať manželku darom, z ktorého bude vyplývať, že potrebuje niečo na sebe vylepšiť alebo zmeniť. Namiesto toho sa radšej zamerajte na získanie niečoho, čo ju môže baviť (pozri radu č.6).

10. Buďte nezabudnuteľní a darujte zážitok

Nemám na mysli skok z lietadla, let rogalom, či iný extrém ale napríklad gastro zážitok v podobe unikátneho produktu alebo vynikajúcej večere u vás doma. Neviete čo uvariť? Objednajte si jedlo priamo domov alebo sa inšpirujte receptami, ktorých je na internete mnoho.

Existuje veľa obyčajných darčekov ale bude si po rokoch pamätať, ktorý má od vás? Porozmýšľajte nad niečím jedinečným čo si bude pamätať aj po rokoch. To je známka toho správneho darčeka. Tento rok teda neuvažujte zas nad kyticou kvetou a čokoládou. Vaša manželka pre vás robí každý deň veľa vecí o ktorých ani neviete. Bez nej by váš život nebol kompletný. A preto si zaslúži niečo zvláštne a jedinečné.  Prekvapte ju a vyberte darček pre manželku, ktorý si bude navždy pamätať.

Iveta Hrabovská

Autorka unikátneho slovenského projektu Gentlejam- džemy a omáčky s prémiovým alkoholom a autorka článkov na webe Gentlejam, ktoré sú plné rád a inšpirácií.