0
0,00 

Žiadne produkty v košíku.

Darček pre mamu – skvelé tipy na darček nie len na narodeniny

Nájsť ten najlepší darček pre mamu môže byť niekedy veľmi náročné. Či už ide o špeciálnu príležitosť alebo chcete svoju mamu prekvapiť, určite hľadáte len to najlepšie. Pripravili sme preto pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu, keď hľadáte darček pre mamu na narodeniny, ale aj na iné príležitosti.

Darčekom pre mamu môže byť niečo čo by si sama nekúpila

Či už kupujete darček pre mamu k narodeninám alebo na inú príležitosť, skúste jej nájsť niečo, čo by si nešla kúpiť sama. Toto je príležitosť, aby sa mohla cítiť výnimočne a dopriala si niečo, za čo by sama nikdy neminula peniaze. Či už by šlo o nejakú gastronomickú špecialitu, alebo o niečo do domácnosti určite by ju to potešilo.

Naplánujte oslavu

Spomeňte si, koľko krát vám mama naplánovala skvelú oslavu alebo vám zaobstarala dokonalý darček. Nezaslúži si oslavu na oplátku? Nemusíte sa trápiť a tráviť celé mesiace plánovaním dokonalého darčeka, stačí obvolať rodinu, jej kamarátky a pripraviť tajnú oslavu s výzdobou, dobrým jedlom, tortou a spoločným výkrikom „Všetko najlepšieeee!“

Relaxačný darček pre mamu

Darček, ktorý pomôže vašej mamičke poriadne zrelaxovať nemôžete byť nikdy zlý. Niekedy stačí aj oddych na jeden deň, či na pár hodín a splní to účel. Vaša mamička odíde od všetkých povinností a oddýchne si. Pamätajte, že ideálne nápady na darček pre mamu sú tie, ktoré ju prinútia nájsť si čas pre seba. Môže to byť masáž, wellnes pobyt, alebo niečo iné o čom viete, že si pri tom oddýchne.

Skvelým darčekom pre mamu môže byť aj obyčajná návšteva

Väčšina mám dá presnosť návšteve svojich detí pred darčekom zaslaným poštou alebo kuriérom. Samozrejme, ak sa to inak nedá a bývate od nej veľmi ďaleko, viete vytvoriť úsmev aj zaslaním darčeka ale ak bývate blízko svojej mamy, určite očakáva, že ju prídete pozrieť osobne. Nemíňajte preto veľa peňazí na darček pre ňu, skôr sa zamyslite nad tým, či by nebola ozajstným darčekom vašu mamu návšteva.

Mamičky nezabúdajú

Mama si vždy bude pamätať na darčeky, ktoré dostala od svojich detí. Čo to pre vás znamená? Nedávajte jej dvakrát ten istý darček. Keď dostane ten istý darček ako už dostala od vás v minulosti, bude mať pocit, že ste si s výberom nedali veľa záležať.

Plánujte vopred. Nechajte si na darček pre mamu čas.

Nájdite si čas na nájdenie dokonalého darčeka. Vaša mama si zaslúži niečo špeciálne. Zapíšte si do kalendára zvláštne príležitosti v dostatočnom predstihu, aby ste stihli nájsť a objednať originálny darček pre ženu ktorej vďačíte za veľa.

Sentimentálne darčeky pre mamy

Takmer všetky mamy majú radi sentimentálne darčeky ale to neznamená, že by ste mali ísť do obchodu a kúpiť prvý darček s nápisom „Milujem mamu“ . Posledná vec, ktorú chcete,  je, aby váš darček pre mamu pôsobil neosobne. Namiesto toho hľadajte jedinečné darčeky, ktoré ukazujú ako dobre ju poznáte a máte radi.

Zaobstarajte darček pre mamu, s ktorým sa môže podeliť

Mamy sú jedny z najobetavejších ľudí na svete a pri darčeku, ktorý môžu použiť len pre seba, sa môžu cítiť previnilo. Namiesto toho zvážte darček, ktorým môžete potešiť celú rodinu. Bude ho milovať rovnako, ak nie viac.

Netrápte sa sa kvôli darčeku pre mamu

Posledná vec, ktorú by vaša mama chcela je, aby ste sa stresovali s kúpou darčeka pre mamu. Hovorí sa, že „myšlienka je to, čo sa počíta“. Vaša mama určite ocení, že ste si našli čas aby ste jej niečo vymysleli ale nechcela by, aby ste kvôli darčeku stresovali. Ak ste mali s darom veľa práce, nikdy jej to nehovorte. Bude sa kvôli tomu cítiť určite zle. Darček pre mamu na narodeniny alebo na akúkoľvek inú príležitosť nemá byť o strese, ale o dobrom pocite, že chcete potešiť niekoho koho máte radi.


Nápady na najlepší darček pre mamu

Ručne robená pohľadnica ako darček pre mamu

Vami vyrobený darček pre mamu na narodeniny alebo inú udalosť je roztomilé gesto, ktoré stojí za to. Aj keď nie ste kreatívny tip, vynaložené úsilie na vytvorenie vašej originálnej pohľadnice je dôležitejšie ako konečný výsledok. Vďaka farbám, dekoráciám a srdečnému posolstvu sa mama bude určite cítiť ocenená.

Vezmite ju na obed

Ak nie ste dobrým kuchárom alebo kuchárkou, môžete jej dopriať obed alebo večeru s vami v peknej reštaurácii. Aj pekne strávený čas pri jedle znamená, že vám na nej záleží… koniec koncov je to jej výnimočný deň.

Naplánovaný výjazd môže byť skvelým darčekom pre mamu

Zoberte auto a odvezte ju za dobrodružstvom. Či jej pripravíte piknik v miestnom parku alebo, ju zoberiete na divadelné predstavenie, je to skutočné gesto, ktoré sa počíta.

Fotky ako zdokumentované zážitky

Možno ste plánovali venovať všetky vyššie uvedené darčeky ale prečo neurobiť ďalší krok, a to zdokumentovaním týchto darov prostredníctvom fotiek? Zatiaľ čo jedlo a jednodňové výlety sú dočasným darom, mať fyzickú kópiu spomienok bude úžasný darček pre mamu a spolu sa na ne budete radi pozerať.

Raňajky ako prekvapenie

Možno nie ste najlepší kuchár ale aj servírovanie niečoho jednoduchého ako croissant s kvalitným džemom a káva ukáže ako veľmi si ceníte celodenné úsilie svojej mamy okolo domu. Prineste jej raňajky do postele alebo ju prekvapte prichystanými raňajkami v jedálni. Neskôr môžete pokračovať aj prípravou obeda aby nemusela aspoň jeden deň variť.

Iveta Hrabovská

Autorka unikátneho slovenského projektu Gentlejam- džemy a omáčky s prémiovým alkoholom a autorka článkov na webe Gentlejam, ktoré sú plné rád a inšpirácií.