Nájsť darček pre muža, na ktorom vám záleží, môže byť ťažký oriešok. A je úplne jedno, či hľadáte darček pre kolegu, priateľa, manžela, syna, otca alebo dedka. Každý chlap si zaslúži originálny dar, ktorý poteší a zahreje pri srdci.

Je všeobecne známe, že ženy zvyknú tráviť veľa času hľadaním ideálneho darčeka pre mužov. Či už hľadáte darček pre muža k narodeninám, na Vianoce či k výročiu, nechajte sa inšpirovať a zabodujte!

Nemeňte veci, ktoré má rád

Mužom intenzívne záleží len na niekoľkých veciach a zvyčajne nemajú radi zmeny, pokiaľ ide o ich každodenné predmety, ako je peňaženka, hodinky či opasok. Iste, luxusné hodinky Rolex potešia muža rovnako, ako dámu diamantový prsteň. Ale odmysliac si luxusné darčeky pre mužov, držte sa pravidla, že kupujete dar pre niekoho, na ktorom vám záleží a nie pre seba. Nesnažte sa zmeniť ho. To, ako sa oblieka, akú tašku a peňaženku nosí, je jeho výber. Muži nie sú ako my, ženy. Nemenia si peňaženky a hodinky podľa nálady či oblečenia. Nosia to, v čom sa cítia pohodlne. 

Darovať môžete aj gastronomický zážitok

Už ste určite počuli, že láska ide cez žalúdok, tak prečo to nevyužiť vo svoj prospech? Muži majú radi dobré jedlo. A ženy, ktoré im naservírujú skutočnú gastronomickú lahôdku im imponujú. Darovať môžete aj špeciálnu darčekovú bedničku. Paradajkové čili a Cabernet, zmiešané v jednej omáčke, podávané k prémiovým syrom a klobáske s čučoriedkami určite nekonzumuje každý deň. 

Darček pre muža nemusí byť niečo hmatateľné, niečo čo sa dáva v krabici. Môžete darovať aj vlastnoručne pripravenú chuťovú senzáciu, napríklad z chrumkavých kreviet s Čertovým pokušením. Alebo len jednoduchý Syrovo-ovocný špíz, pri ktorom sa vôbec nezapotíte a pochutnáte si spoločne.

Darujte mu to, čo chce on, nie vy

Pri výbere darčeka sa zamyslite nad jeho záujmami. Možno práve jeho koníček, aj keď vám nie je úplne po vôli, vám dá odpoveď na otázku, aký darček kúpiť. Práve tým mu dáte najavo, ako si ho vážite. Miluje rýchlu jazdu? Kúpte mu bezpečnejšiu prilbu s logom jeho obľúbeného tímu, alebo jazdu v nadupanom Ferrari. Kúpiť môžete tiež kurz v Škole šmyku, kurz kapitána a plavbu na Jadrane, či “len” novú udicu na ryby, a možno dostanete na oplátku zlatú rybku.

Zážitok vo vzduchu

Adrenalín nemusí byť len na 4 kolesách. Darček k narodeninám pre muža môže byť aj skvelý zážitok z vtáčej perspektívy. Vďaka vám sa z neho môže stať pilot, alebo si spoločne užijete romantický let balónom so šampanským. A pre riadneho chlapa môže byť výzvou i tandemový zoskok. Zažije pri ňom riadny nával adrenalínu, strachu a zároveň eufórie.

Darček pre muža, ktorý má už všetko

Kupovať darček niekomu, kto má všetko, môže na prvý pohľad vyzerať ako prehraný boj. No verte mi, aj tento muž sa dá prekvapiť. A ak je milovníkom rumu, bude to trefa do čierneho. Gentlejam vytvoril darčekové balenie hodné aj pre prezidenta. Svetovo uznávané džemy, v ktorých sú naliate prémiové rumy, výberové dobroty a fľaša špičkového rumu. Je to honosný dar aj pre najnáročnejších. Skúste sa opýtať, či už jedol Gentlejam :). 

Čaro osobných darov

Aj sentimentálne darčeky pre chlapov majú svoj zmysel. Ak sa poznáte už dlhší čas, máte spoločné spomienky, alebo obdarúvate muža z rodiny, môžete vytiahnuť aj osobný dar. V dnešnej dobe zachytávame fotografiami každú pre nás špeciálnu udalosť, tak prečo to nevyužiť. Vyrobte mu fotoknihu s vašim príbehom a zaspomínajte si na spoločné chvíle pri kvalitnom slovenskom víne. Digitálny fotorámik dokáže vytvoriť príjemnú atmosféru domova, ak dopredu doňho nahráte fotografie ľudí, ktorých má rád. A pre tých, ktorí uprednostňujú drevo nad plastom či elektronikou, odporúčame drevené albumy s gravírovaním. Album nemusí byť plný len fotografií osôb, ak máte spoločné cestovateľské zážitky, môžete ho naplniť fotografiami jeho obľúbených miest, výletov, dovoleniek, historických skvostov. 

Darčeky venované z lásky, by vás mali stáť väčšiu námahu, ako len vojsť do veľkoobchodného reťazca a poprosiť pani predavačku o pekné balenie daru. Ak ešte stále neviete, kde s výberom darčeka pre muža začať, prečítajte si 5 pravidiel pri výbere.

Chcete darovať niečo vzácne a jedinečné?

Vybrať darčekové balenia

gentlejam-darcekove-balenie-usmevPravidlá, ktoré majte na pamäti keď vyberáte darček pre muža:

Chlapi inštinktívne vedia, čo iných mužov zaujíma a čo majú radi. Či už ide o športovca, automobilového fanúšika, technicky zameraného chlapa, alebo len gaučového povaľača. Chlapi hneď rozpoznajú, aké sú najlepšie darčeky pre muža. Pre ženy je to vždy o niečo ťažšie, najmä ak sú iba na začiatku vzťahu, prípadne sa s dotyčným poznajú menej. Preto mi napadlo spísať základné pravidlá, ktoré by ste mali mať na pamäti, keď hľadáte darček pre muža.

1. Cena nie je všetko

Ak chcete, aby muž darček ocenil, nemusíte zaňho platiť veľa. Jediný typ muža, ktorý ocení drahý dar je ten, ktorý hľadá bohatú ženu (teda zlatokop :D). Pamätajte, drahší darček neznamená hodnotnejší.

2. Menej je viac

Je lepšie dať mužovi jeden dobre premyslený darček, ako ho zasypať množstvom menších. Myslím si, že to môže znižovať hodnotu v jeho očiach. Keď dáte mužovi veľa darčekov, môže to pôsobiť tak, že ste si nedali veľa práce so zisťovaním, čo skutočne chce, ale dali ste mu viac darčekov v nádeji, že sa mu aspoň jeden zapáči.

3. Cit a praktickosť

Odevy, kožené výrobky a voda po holení sú jedným zo základných darčekov pre mužov. No úprimne, siahnu po nich väčšinou tí, ktorí sa nad výnimočnosťou daru príliš nezamýšľajú.

Väčšina mužov si nekupuje oblečenie alebo veci, ktoré nemajú jasný účel. Ak darček pre chlapa nemá zmysel, potom ho väčšinou vôbec neocení. Ak máte dlhoročný vzťah s mužom, môžete za dar považovať niečo, čo je pre vás oboch sentimentálne. Napríklad špeciálne zarámovaná alebo vytlačená fotografia, na ktorej ste obaja spolu. Je  to niečo, čo vám vždy pripomenie peknú udalosť vo vašom živote.

4. Čím menej ho poznáte, tým menej utrácajte

Ak muža veľmi nepoznáte, začali ste spolu randiť, alebo je to nie príliš vážny vzťah na diaľku, zvážte menší darček a nie niečo, čo stojí veľa. Dôležitý je nápad a prevedenie a nie drahý dar.

5. Dajte na intuíciu keď vyberáte darček pre muža

Ak ste si nie úplne istá, či obdarovať chlapa alebo nie, odpoveď je vždy NIE. Napríklad, ak je to len náhodný známy a chcete mu dať najavo, že ste si spomenuli na jeho narodeniny, úplne stačí listová pohľadnica, alebo online vtipná animovaná verzia, ktorú si viete stiahnuť a personalizovať cez internet. Dôležitý je úmysel a nie finančná hodnota veci.

Chcete poradiť, ktorý Gentlejam by bol pre neho ten pravý?

Kontaktujte nás!

Iveta Hrabovská

Autorka unikátneho slovenského projektu Gentlejam- džemy a omáčky s prémiovým alkoholom a autorka článkov na webe Gentlejam, ktoré sú plné rád a inšpirácií.