Hľadáte inšpiráciu na darček pre manželku, priateľku, babičku, sestru či kolegyňu? Na trhu máte množstvo rôznych možností, z ktorých si stačí vybrať. Musíte mať ale aspoň malú predstavu, čo by to malo byť. Čo ak  ale vôbec neviete, čo jej kúpiť? Žiaden strach! Ak máte vo svojom živote špeciálnu dámu, ktorej by ste radi darovali niečo jedinečné, tento môj článok vám možno pomôže. Nájdete v ňom 15 tipov na to, ako jej nájdete darček, na ktorý bude dlho spomínať.

darcek-pre-zenu-gentlejam

1. Ujasnite si, prečo idete kúpiť darček

Dať žene neosobný darček je ľahký spôsob, ako jej ukázať, že si ju veľmi nevážite. Namiesto toho si predstavte konkrétnu osobu, ktorej idete darček kúpiť a nájdite taký, o ktorom viete, že by sa jej páčil. Nekupujte ale neosobné darčeky typu vázičky, sošky, stolové hodiny a pod. Skôr sa zamyslite nad jej profesiou. Je lekárka, hudobníčka, alebo úradníčka? To vám môže poskytnúť indície ako nájsť pre ňu naozaj extra darček.

2. Pamätajte na dôležité udalosti

Najväčšou chybou, ktorú môžete urobiť pri obdarovaní, je neobdarovať vôbec, pretože ste na udalosť alebo sviatok zabudli. Nie je nič zlé na tom, ak si veci zapíšete do kalendára, ženy totiž neočakávajú drahé dary ale očakávajú, že sa na nich proste nezabudne.

3. Darujte jej niečo, čo môže použiť len pre seba

Ženy sú neuveriteľne starostlivé bytosti, preto pri výbere darčeka pre ňu (či už ide o darček pre priateľku, sestru, mamu alebo tetu), vyberajte tak, aby to bolo niečo, čo je len pre nich. Dajte im vedieť, že chcete, aby sa uvoľnili a venovali si viac času pre seba. Porozmýšľajte nad darčekovými poukážkami do salónu krásy, prípadne masážou. Ak rada maškrtí, zadovážte jej nejakú unikátnu dobrotu, ktorú môže zjesť len ona a ulahodí svojim chuťovým pohárikom.

4. Dáva vám nápovedy

Väčšina žien vám bude naznačovať, čo by ich potešilo predtým ako sa blížia ich narodeniny alebo iný výnimočný sviatok. Preto dobre počúvajte, uľahčí vám to nakupovanie darčekov a určite vyberiete niečo, po čom jej srdce piští.

5. Nechoďte s davom

Na sviatky ako Deň matiek alebo Valentín nájdete v obchodoch mnoho krát gýčové a neosobné darčeky. Nájdite si čas a nájdite pre ňu netradičný, kľudne aj romantický darček. To, že ste pre ňu vybrali niečo iné, ako to, čo bežne vidí v obchode, bude pre ňu znamenať veľa. Tipy na romantické darčeky pre ženu nájdete aj v mojom ďalšom článku.

muz-zena-laska-metaxa-gentlejam

6. Jedinečnosť je viac ako cena

Vyhoďte si z hlavy názor: „Luxusný darček pre ženu je skvelý darček“. Je to poriadny mýtus. Väčšina v žien v skutočnosti ocení viac premyslený a lacnejší darček ako ten, ktorý stal množstvo peňazí. Je ľahké ísť do najbližšieho obchodu a kúpiť si prvú vec, ktorú uvidíte. Namiesto toho si nájdite trochu viac času na nájdenie jedinečného darčeka svoju polovičku.

7. Nekupujte jej darček, ktorý chcete vy

Nekupujte pre ženu niečo, čo by ste v skutočnosti chceli vy. Pri nákupe jedinečného darčeka pre ženu by ste v prvom rade mali o tej žene vedieť čo možno najviac. Po otvorení darčeka by mohlo byť veľmi viditeľné, že ste darček kúpili skôr pre seba ako pre ňu.

8. Nerecyklujte dary

Máte doma niečo, čo nepoužívate? Mohlo by byť lákavé to zabaliť a dať niekomu inému. Je to ale vždy riskantný krok a ja to vôbec neodporúčam. Môže sa totiž kľudne stať, že dáte darček späť osobe, ktorá vám ho dala. V prípade, ak to obdarovaná žena zistí, bude viac než sklamaná.

9. Plánujte vopred

Hľadanie darčeka na poslednú chvíľu nie je dobrý nápad. Ak objednávate darček cez internet, uistite sa, že dorazí včas. Darček, ktorý dorazí neskoro je vždy sklamaním… nech je to čokoľvek.

10. Zvážte úroveň vzťahu

Nakupujete darček pre mamu alebo darček pre manželku? Každý vzťah je iný a vyžaduje si iný typ darčeka. Ak napríklad dáte žene, ktorú poznáte veľmi krátko darček, ktorý stojí veľa peňazí, bude sa možno cítiť nepríjemne. Míňať trochu viac peňazí na darček pre svoju mamu má väčší zmysel.

edicia-od-sefkucharov-gentlejam-stastna-zena-usmev

11. Pozrite si jej sociálne médiá

Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete pri hľadaní darčeka pre ženu spraviť, je pozrieť si jej sociálne médiá. Najmä ak má účet na Pintereste, máte vyhraté. Tam sa v podstate môžete pozrieť do jej „aktuálneho zoznamu želaní“.

Všimli ste si, že sa zúčastnila súťaže s cieľom získať predmety od jej obľúbenej značky? Prečo jej ako darček nedarovať produkty tejto značky? Sleduje, alebo lajkuje nejaké značky? Existuje veľa možností na ktoré môžete prísť rýchlym nakuknutím do sociálnych sietí,

12. Pouvažujte nad darčekom, ktorý si s ňou môžete užiť

Chodíte často so svojou ženou na turistiku, do kina alebo ste gurmáni? Pri výbere darčekov zvážte aj také, ktoré si v konečnom dôsledku môžete užiť spolu. Napríklad lístky do kina, dobrá fľaša vína, darčekové balenia plné unikátnych dobrôt, prípadne pomôcky na cvičenie nemusí byť zlý nápad. Ako sa hovorí, zabijete dve muchy jednou ranou, pretože dostane darček a tiež zážitok, keďže si ho užije s vami.

13. Darujte jej zážitok

Neznamená to, že jej musíte darovať dovolenku alebo lístky na operné predstavenie. Ženy ocenia, že ste si na ne našli čas a vynaložili úsilie. Je jednoduché ísť do obchodu, vybrať darček a zabaliť ho, prípadne si ho nechať zabaliť. Ak si nájdete ale čas na naplánovanie napríklad gastro zážitku v podobe dobrej večere alebo unikátnych džemov a omáčok s prémiovým alkoholom, vaša polovička to určite ocení.

14. Stačí sa opýtať

Niekedy táto možnosť môže byť najjednoduchšia. Ak sa obávate toho, že nebudete vedieť nájsť vhodný darček, kľudne sa jej opýtajte. Je to opäť spôsob ako jej ukázať, že vám na nej záleží a chcete jej zaobstarať niečo, po čom naozaj túži. Väčšine žien totiž nebude vadiť, ak sa ich opýtate na ich predstavu o dare a nebudú si myslieť že, si chcete veci zjednodušiť. Bez ohľadu na to, čo dostanete ako odpoveď, získate aj bonus v podobe toho, že si bude ceniť, že ste si našli čas a porozprávali sa s ňou.

15. Nebojte sa darčekových poukážok

Väčšina ľudí si myslí, že darčekové poukážky sú veľmi neosobné darčeky a nemali by sa darovať niekomu, na kom vám záleží. Podľa mňa je to tak trochu mýtus. Ak poznáte jej obľúbený obchod alebo prevádzku kde rada nakupuje alebo využíva služby, je to ideálny darček.

Tak čo, vybrať darčeky pre ženy nakoniec nie je až také komplikované, však? Verím, že ste sa týmto článkom inšpirovali a nájdete pre svoju ženu, mamu, babku, tetu, či kolegyňu ten správny darček.

Iveta Hrabovská

Autorka unikátneho slovenského projektu Gentlejam- džemy a omáčky s prémiovým alkoholom a autorka článkov na webe Gentlejam, ktoré sú plné rád a inšpirácií.