0
0,00 

Žiadne produkty v košíku.

Ako nájsť originálny darček pre ženu? Dáme vám skvelé tipy!

Blíži sa jej sviatok a chcete pre ňu vybrať niečo špeciálne? Vybrať darček pre ženu k narodeninám, na Vianoce alebo k výročiu nemusí byť taká náročná úloha, ako sa na prvý pohľad zdá. V prvom rade nezovšeobecňujte. Myslite na to, že žena, ktorú obdarujete je originál, a poteší ju celkom iný dar ako vašu susedku, mamu či kamarátku. Taktiež iný dar poteší športovo založenú ženu a ženu s kreatívnou dušou. Pozrite si originálne tipy na darčeky pre ženu, ktoré potešia a nezvädnú.

Darujte žene to, čo naozaj chce. A nie to, čo potrebuje

V prvom rade sa zamyslite, aká je to žena. Čo má rada, aké má záujmy, profesiu. To vám môže poskytnúť indície ako nájsť pre ňu naozaj originálny darček. Darovať jej môžete aj čas pre seba. Je predsa kamarátka, partnerka, matka, dáva vám pozornosť, lásku, stará sa o vás. Je to čas pre ňu. Kúpte jej obľúbenú masáž, kúru, vysnívaný kurz alebo lístky na koncert obľúbeného interpreta. Ak rada maškrtí, zadovážte jej nejakú unikátnu dobrotu, ktorú môže zjesť len ona a ulahodí svojim chuťovým pohárikom.

Každá žena túži po originálnom darčeku, ktorý ju poteší a rozosmeje. Najmä, ak sa jedná o dar k jubileu. Darček pre ženu na 40-tku či 50-tku môžete poňať o to kreatívnejšie. Ak sa vám podarí darovať jej darček, aký ešte nedostala a nenájde v každom obchode, vyvoláte v nej novú emóciu a úsmev na tvári. Väčšina žien vám naznačí, čo by ich potešilo na narodeniny alebo iný výnimočný sviatok. Preto dávajte pozor, dobre počúvajte a hlavne pamätajte si. Uľahčí vám to nakupovanie darčekov.

Darovať môžete aj svoj čas

Ženy túžia byť jedinečné a majú radi zážitky. Zážitkový darček nemusí byť len dovolenka, wellness či operné predstavenie. Ženy ocenia, že ste si na ne našli čas. Je jednoduché ísť do obchodu, vybrať darček a nechať si ho aj pekne zabaliť. No zážitok môže byť práve skúšanie niečoho nového. Nových kombinácií vôní a chutí. Darujte jej svoj čas strávený plánovaním originálneho darčeka. 

Čo takto darovať jedlo? Už sa vám stalo, že ste boli na oslave so skvelým jedlom a túžili ste po recepte naň? A pri stretnutí s priateľmi ste si neraz zaspomínali na ten kulinársky zážitok. Jedlo je úžasné v tom, že dokáže vyvolať emóciu a zapamätateľný zážitok. Napríklad v podobe nevšednej večere. Ak ju ešte vlastnoručne pripravíte, ulahodíte takmer všetkým jej zmyslom. A vôbec nemusíte byť majster kuchár. Syrovo – ovocný špíz, alebo Batáty “crostini” so syrom zvládnete ľavou zadnou a kulinársky zážitok zvýrazníte práve pomocou unikátnej delikatesy, akou sú džemy a omáčky s prémiovým alkoholom.

Lapače prachu, ktoré prijme len zo zdvorilosti

Lacné voňavky, šál, sošky či náušnice. A nosí vôbec náušnice? Má rada výrazné vône? Existuje množstvo možností, čím obdarovať ženu. No aby ste nekúpili ďalšie “ťažítko” do skrine, poriadne si kúpu premyslite. Darček vyberaný srdcom poteší najviac.

Chcete darovať niečo vzácne a jedinečné?

Vybrať darčekové balenia

Darujte jej gastronomický zážitok

Originálnym darčekom pre ženu môže byť práve kytica s nevšedným púštnym kvetom či kvalitné Prosseco spojené s ochutnávkou džemov a prémiových syrov. Takýto gastronomický zážitok ulahodí aj tej najnáročnejšej žene. A odbremeníte ju od rutinnej prípravy večere. Zabijete tým dve muchy jednou ranou, pretože dostane darček a tiež zážitok, ktorý si užijete spolu.

Existuje aj darček pre ženu, ktorá má všetko

Neviete, ako prekvapiť niekoho, kto na prvý pohľad má všetko? Skutočne? Má aj Gentlejam? Počuli ste už o džeme z jedinečného spojenia kyslej višne a kávy, do ktorého sa leje prémiová Metaxa? Presne taká je Baristova višňa. Dokáže spôsobiť prekvapenie, zvedavosť a nakoniec aj zážitok. Gentlejam je honosný dar, pretože nie je pre každého.

Nemusíte kupovať luxusné dary, originalita je viac. Hoci ženy majú radi šperky, no aj tu sa dá byť kreatívny a jedinečný. Šperk vôbec nemusí byť drahý. Na Slovensku nájdete aj originálnu a jedinečnú tvorbu so slovanskými motívmi, ručne robené drevené šperky, alebo odlievané živicové prívesky s vaším obľúbeným námetom či fotografiou. Pozor na prsteň od pánov, aby ste ju náhodou nevystrašili. Ak samozrejme nemyslíte na zásnuby.

Darujte jej spoločné spomienky

Dnes už dokážete spoločné chvíle zachytiť fotografiami kedykoľvek a kdekoľvek. Tak prečo to nevyužiť? Môžete jej darovať drevené puzzle so spoločnou fotkou a stráviť príjemný večer skladaním obrázka pri fľaši vína. Alebo kryt na iPhone s originálnou fotkou vás dvoch. Viac tipov na darčeky pre manželku nájdete aj v ďalšom článku s názvom Darček pre manželku.

A na záver to najlepšie. Kniha! No nie hocijaká, ktorú bežne kúpite v kníhkupectve. Rozhliadnite sa po knihe, ktorá rozpráva váš spoločný príbeh. Takýto zážitkový denník vyplníte spoločnými fotografiami a spomienkami. A jedinečný darček k narodeninám i na Vianoce je na svete.

Tak čo, vybrať darčeky pre ženy nakoniec nie je až také komplikované, však? Verím, že ste sa týmto článkom inšpirovali a nájdete pre svoju ženu, mamu, babku, tetu, kamarátku či kolegyňu ten správny darček.

Chcete poradiť, ktorý Gentlejam by bol pre ňu ten pravý?

Kontaktujte nás!

Iveta Hrabovská

Autorka unikátneho slovenského projektu Gentlejam - džemy a omáčky s prémiovým alkoholom a autorka článkov na webe Gentlejam, ktoré sú plné rád a inšpirácií.